OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.05.2019 r.

1. Sakr. związek małż. mają zamiar zawrzeć:

2. Informuję, że kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i środę od 17.00 do 17.40, a w pozostałe dni oprócz soboty w godz. 9.00- 10.00.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe po wieczornej Mszy św. a na Apele o godz. 20.45.

4. Przypominam, że od 4 maja rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium Czuwania Rodzin. Przebiegają one wg. schematu z zeszłego roku. Można się z nimi zapoznać na stronie internetowej naszej parafii. Są  również wywieszane w gablotach przy kościele i przy Sanktuarium.

5. Informuję, że 26 maja o godz. 10.00 będziemy przeżywać Rocznicę I kom. św. i promocję ministrancką. W związku z tym do sakr. pojednania zapraszamy w sobotę 25 maja od godz. 10.00.

6. Pan Wójt Gminy Domaniewice zaprasza na Domaniewicką Majówkę w dn. 26 maja br. od godz.14.00 do 23.00. Przewidziano wiele atrakcji.

7. Zaś Diecezjalny Moderator KŻR zaprasza na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w dniu 1 czerwca br. Zapisy u pani Wandy.

8. Zmarła mama ks. Piotra Żądło. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 w Rzeczycy.

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

LUDBREG – DUBROWNIK – ADRIATYK – MOSTAR – MAKARSKA Termin: 16 – 24. 09. 2019 r.

Pielgrzymka 9 – dniowa;

Dzień 1 – Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godzinie 04.00 w Bobrownikach k/Łowicza. Przejazd do CHORWACJI przez Czechy, Słowację i Węgry. Obiadokolacja i  nocleg w hotelu.

Dzień 2 – Śniadanie. LUDBREG. Pobyt w narodowym sanktuarium Chorwatów. Msza św.. Zwiedzanie kościoła, gdzie przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego. W 1411 roku, w czasie Przeistoczenia, wino zamieniło się w ludzką krew. Jest ona przechowywana w specjalnym relikwiarzu w monstrancji.

Przyjazd do MEDJUGORIE. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 – Śniadanie. MEDJUGORIE. Miejsce to słynie z trwających objawień Matki Bożej i uznane jest jako miejsce modlitwy, gdzie przybywają ludzie z całego świata. Odwiedzenie kościoła oraz zapoznanie się z historią tego miejsca. Dalej: Góra Objawień w Podbrdo oraz Droga Krzyżowa. Obiadokolacja. Uczestnictwo we Mszy św. i wieczornym czuwaniu. Nocleg.

Dzień 4 – Śniadanie. Dalsza część pobytu w MEDJUGORIE. Spotkanie z osobami  uzależnionymi we wspólnocie Cenacolo. Obiadokolacja. Uczestnictwo we Mszy św. i wieczornym czuwaniu. Nocleg.

Dzień 5 – Śniadanie. Przejazd trasą widokową brzegiem ADRIATYKU do DUBROWNIKA. Jedną z atrakcji wybrzeża Dalmacji są wysokie, skaliste brzegi oraz jawiące się na horyzoncie liczne wyspy. Zwiedzanie „perły Adriatyku”; m.in. katedry św. Błażeja, studni Onufrego oraz Starówki.

Zatrzymanie się w NEUM. Wypoczynek nad morzem. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja.

Uczestnictwo we Mszy św. i wieczornym czuwaniu. Nocleg.

Dzień 6 – Śniadanie. MEDJUGORIE. Wejście na górę Krizevac. Czas wolny na indywidualną modlitwę i refleksję.

Spotkanie z osobą, która mieszka i działa w Medjugorie na rzecz pielgrzymów. Obiadokolacja. Uczestnictwo we Mszy św. i wieczornym czuwaniu. Nocleg.

Dzień 7 – Śniadanie. MOSTAR. Zwiedzanie Starówki z katedrą, meczetem oraz  średniowiecznym mostem. Msza św. Powrót do Medjugorie. Czas wolny. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa we Mszy św. i w wieczornym czuwaniu. Nocleg.

Dzień 8 – Śniadanie.  Przejazd trasą widokową wzdłuż Riviery Makarskiej. Pobyt w VEPRIC, gdzie znajduje się kopia Groty Objawień z Lourdes (Msza św.). Następnie przejazd bezpośrednio do Polski.

Dzień 9 – Zakończenie pielgrzymki około południa.

Koszt: 1450zł

Transport: luksusowy zachodni autokar (klimatyzacja, WC, wideo, DVD, barek)

Zakwaterowanie:  hotele; pokoje 2, 4-osobowe: 7 noclegów;

Wyżywienie: 7 śniadań oraz 7 obiadokolacji;

Zwiedzanie: na całej trasie grupą opiekuje się pilot;

Ubezpieczenie: koszty leczenia i następstwa nieszczęśliwych wypadków;

Biuro Turystyki i Transportu NOVUM TRAVEL. 89-410 Więcbork ul. Gdańska 13

Tel./faks 052 389-98-90, tel. kom. 502-688-980. NIP: 558-100-11-78. REGON: 091130128

www.novumtravel.pl; e-mail: novumtravel@op.pl

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
 1. UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy.
 2. WALUTA - euro na drobne zakupy
 3. PAKOWANIE - mały bagaż podręczny do środka autobusu, pozostały bagaż do bagażników.
 4. TŁUMACZENIE -  nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka ze słuchawkami do odbioru fal FM lub zabrać słuchawki do telefonów komórkowych.

5. DOKUMENTY – dowód osobisty lub paszport ( ważny minimum 6 m-cy od daty wyjazdu).

POBYT W MEDZIUGORJU - Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii w:
1. Codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz.17.00 modlitwą różańcową. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca św., Mszę św., poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała,
2. Najważniejszym spotkaniu z Matką Bożą i Panem Jezusem w czasie przez siebie wybranym. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14.00 - 16.00 i w wieczornej Adoracji we wtorki i w soboty od godz. 21.00 – 22.00, w czwartki po nabożeństwie wieczornym.

Kontakt i zapisy: ks. Krzysztof Osiński tel. 46 8383591