Koła Żywego Różańca w Domaniewicach

Zaproszenie Biskupa Łowickiego na XIII Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach

Drodzy Bracia i Siostry,
Wszyscy miłujący Maryję i modlitwę różańcową,

„Matko i Królowo niosąca Chrystusa, przybywasz do dzieci, które Cię kochają. Przynosisz nadzieję także naszej ziemi, witamy Cię pieśnią, modlitwą Kościoła”

– z poruszeniem serca śpiewaliśmy hymn dla Maryi, kiedy nawiedzała w znaku Jasnogórskiej Ikony wspólnoty parafialne naszej diecezji. Jestem głęboko przekonany, że miłość do Matki Bożej po raz kolejny przynagla nas do spotkania z Nią, tym razem
w Jej wizerunku Pocieszycielki Strapionych w Sanktuarium w Domaniewicach, które co roku z potrzeby serca nawiedzają Bracia i Siostry z Kół Żywego Różańca.

Spotkajmy się razem w radości dziękczynienia za obecność Obrazu Czarnej Madonny na naszej ziemi. Spotkajmy się w nadziei, na to, że we wszystkich zmartwieniach o nas samych, a także o naszych bliskich „spełni się dla nas miłosierdzie Boga” (por. Hymn nawiedzenia „Matko niosąca Chrystusa”). Spotkajmy się we wspólnej modlitwie do Ojca w Niebie, by Maryja prosiła za nami – swoimi dziećmi, aby „cud przemiany serc się
w nas dokonał” (por. Hymn nawiedzenia „Matko niosąca Chrystusa”).

Dlatego, w roku przeżywanych jubileuszy maryjnych, zapraszam Braci w kapłaństwie Księży Proboszczów i Księży Opiekunów, Drogich Zelatorów i Wszystkich Kochanych Braci i Siostry, Miłośników Modlitwy Różańcowej, w dniu 23 września 2017 roku na XIII Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach.

Niech dzięki naszemu wspólnemu spotkaniu z Matką niosącą Chrystusa „miłość zajaśnieje” (por. Hymn nawiedzenia „Matko niosąca Chrystusa”) w nas, a Maryja po raz kolejny „okaże się nam Matką, Służebnicą ludzi” (por. Hymn nawiedzenia „Matko niosąca Chrystusa”) na drodze do zbawienia.

W oczekiwaniu na spotkanie z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wasz Biskup
+Andrzej Franciszek Dziuba

PROGRAM PIELGRZYMKI

10:00 - Zawiązanie wspólnoty (Kościół Parafialny
w Domaniewicach)

10:30 - Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Andrzeja F. Dziuby

11:30 - Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej

• po przybyciu na placu przy Sanktuarium konferencję wygłosi Ks. Józef Pietrusik SDB
  • możliwość indywidualnej modlitwy

Koła Żywego Różańca
w Domaniewicach

Parafia św. Bartłomieja Apostoła jest miejscem, do którego pielgrzymują pątnicy, aby prosić o łaski. Szczególnym miejscem na terenie tej parafii jest Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. Przed ten święty wizerunek Matki Najświętszej pielgrzymują każdego roku Koła Żywego Różańca z diecezji łowickiej, co jest również szczególną motywacją dla mieszkańców naszej parafii, aby ugościć pielgrzymów ale również być centrum tej pięknej inicjatywy modlitewnej.

Wspólnoty tytułujące się jako "Żywy Różaniec" są zorganizowaną grupą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Wspólnoty te rozważają 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu".

Każda "Żywa Róża" składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej "Żywej Róży" były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie "Żywej Róży" odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. Przy dokonywaniu zmian uważamy, żeby co miesiąc każdy uczestnik tej modlitwy miał do rozważenia kolejna tajemnicę.

Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc.

Takie zasady obowiązują przy organizowaniu "Żywych Róż" na całym świecie.

Zachęcamy wszystkich, którzy modlą się na różańcu, aby poszerzyli szeregi Żywego Różańca w naszej Parafii. Pójdźmy za wezwaniem Matki Bożej z Fatimy i przykładem Jana Pawła II.

Odmawiajcie tę modlitwę z gorliwością i prostotą, aby zaczerpnąć radości ze spełnionych obowiązków, siły do stawiania czoła wobec nieuniknionych trudności, jakimi jest przepełnione życie ludzkie, odwagi na każdy dzień kontemplacji przyszłej chwały, obiecanej przez Boga swoim wiernym sługom”.

Jan Paweł II, 1983

Koła Żywego Różańca w parafii św. Bartłomieja w Domaniewicach:

Róża św. Jana Pawła II - Domaniewice - męskie

Róża św.